Centro, PS-DC10A04UPC
  •  10A UL Power Box (PS-DC10A18UPC)
  • 12 Volt DC 120V/240V switching power supply. Connect and power 18 devices
  •  UL / cUL recognized to meet safety requirements
  • Fan-less transformer to reduce noise. Each output comes with its own fuse and LED indicator
  • 10 Amps continuous current. 120 Watts total power output. 12V 2A per port, 10A total shared.
  • Fuse Type : PTC (Resetable) Fuse Rating : 2.3Av
Features:
Regulated and Filtered
Surge Protected
LED Indicator for each channel
110V AC Input
Total Output Current : 10A
Total Outputs :18
Fuse Type : PTC (Resetable)
Application : CCTV Camera, PTZ, IR illuminator, Video Processor, Access Control , etc.
Code: PS-DC10A04UPC
Category: Accessories
Subcategory: PSU
Brand: Centro
Description:
Features:
-12 Volt DC 120V/240V switching power supply. Connect and power 9 devices